Muhafazakar Aileler İçin Alternatif Oteller

Muhafazakar Tatil Artık Mümkün!
Şubat 20, 2018
Helal Tatil Yapabileceğiniz İslami Oteller
Şubat 20, 2018

Muhafazakar Aileler İçin Alternatif Oteller

Muhafazakar ailelere hitap eden otellerin sayısı her geçen gün artış gösterdiği bilinmektedir. Bu durum bu otellerdeki konaklama ücretlerinin de düşmesine neden olmaktadır. Ancak kaliteli bir tatil için ödenen ücretin ekonomik olması yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda ekonomik fiyatlara aynı kalitede hizmet alabilmek gerekmektedir.

İnternet sitelerinde inceleme yapıldığında bazı muhafazakar otellerin çok uygun fiyatlara hatta piyasa altı fiyatlara hizmet verdiği görülmektedir. İlk bakışta cazip gelen bu fırsatlar hizmetler araştırıldığında aslında göründüğü gibi olmadığını gözler önüne sermektedir. Bu noktada otel hakkında daha önce konaklamış kişilerin yorumlarını okumak, çevrenizdekilerden fikir ve öneri almak iyi bir tatil için doğru adresi bulmanıza yardımcı olmaktadır.

İnternetin yaygın kullanılması, otel arayışında olan kişilerin kendilerine en uygun oteli bulmaları konusunda da büyük yardımcı olmaktadır. İnternetten inceleme yapıldığında baktığınız otelin ödediğiniz fiyata hangi hizmetleri ücretsiz verdiğini, hangi hizmetler için ekstra ödeme yapmak zorunda olduğunuzu görüntüleme fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra yorumlar kısmının bulunması da daha önce konaklayan kişiler ile irtibata geçmenize yardımcı olmaktadır.

Üstelik blog yazıları da oteller ve hizmet kaliteleri hakkında kişileri yönlendirmektedir. Reklam ve tanıtım yazılarının yanı sıra bu tip gerçek yaşanmış deneyimlerin yazılarını okumak, otellere verilen yıldızları görebilmek muhafazakar oteller arasında karşılaştırma yaparken yardımcı olmaktadır. üstelik 3 boyutlu gezinti gibi imkanlarla da internet üzerinden kalacağınız odayı, otel lobisini, bahçe ve havuz, plaj alanlarını online gezme fırsatı da internet sayesinde ayağınıza gelmektedir.

Tesettürlü Tatil Konsepti

Muhafazakar tatil otelleri ile sıradan tatil otellerinin arasında konsept farkının dışında hiçbir fark bulunmamaktadır. Üstün mimari özellikler, izlemeye doyamayacağınız doğa ve deniz manzarası, üstün kalite hizmetler, yürüyüş yolları, özel plajlar gibi birçok hizmet diğer otellerde olduğu gibi verilmektedir. Bunların yanına bir de İslami kurallara uygunluk eklendiğinde muhafazakar ailelerin bir tatilden beklentilerinin karşılanması için her şey tamam olmuş olmaktadır.

Muhafazakar tatil otellerinin en büyük farkı kesinlikle alkol ve haram yiyecekleri mutfağında bulundurmaması olarak da bilinmektedir. Bu nedenle muhafazakar otellerin alkolsüz oteller olarak anıldığı yerler de sıklıkla görülmektedir. Hiçbir yiyecek ve içecekte helal olmayan gıdaları, helal olmayan uygulamaları tercih etmeyen muhafazakar oteller dünya mutfağıyla misafirlerini İslami kurallara göre tanıştırmanın da mutluluğunu yaşamaktadır.

Karşılamadan oda hizmetlerine, otel imkanlarından ödemeye kadar her alanda İslam kurallarını kıstas alan bu otellerin kendi web sitelerinde de detaylı bilgilendirme fırsatı sunulmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda otel hakkında fikir sahibi olmanız hatta online müşteri hizmetleri ile yazışarak merak ettiğiniz konuları danışmanız mümkün olmaktadır.

İnternet sitelerinde yer alan uygulamalara üye olduğunuzda otel ile ilgili yenilikleri, otel konaklama kampanyalarını, oteller için erken rezervasyon dönemlerini sizlere hatırlatacak mail ve mesajlar almanız da bu fırsatları kaçırmanızı engellemektedir.

 

WhatsApp chat
Secured By miniOrange