Muhafazakar Aile Tatili için İslami Oteller

İslami Otellerde 2018 Erken Rezervasyon Dönemi Başladı
Şubat 20, 2018
Muhafazakar Tatil Artık Mümkün!
Şubat 20, 2018

Muhafazakar Aile Tatili için İslami Oteller

Kişilerin yılın yorgunluğunu atmak, ruhsal ve fiziksel olarak dinlenmek için çıktıkları tatillerde aradıkları konforu bulamamaları, tatilde rahat etmemelerine ve dinlenemeden geri dönmelerine neden olmaktadır. Konaklama yeri, kişinin tatilinin büyük bir kısmını etkileyen bir etkendir. Bu nedenle otel seçiminde dikkatli olunması tavsiye edilmektedir. Tatil bölgelerinde sayısız otel bulunmaktadır. Sundukları hizmetler, gecelik konaklama ücretleri gibi konularda birbirinden ayrılan bu otellerin hitap ettiği müşteri kitleleri de farklıdır.

Muhafazakar tatil otelleri de, bu özel konseptli oteller arasında yerini almaktadır. Otel arayışı içerisinde olan tatilcilerin otellerden beklentileri farklı olmaktadır. Kimi tatilciler otelin animasyon gibi eğlence hizmetlerine önem verirken kimi tatilciler içinse otelin bulunduğu konum, oda ve yemek hizmetleri gibi özellikleri önem taşımaktadır. Muhafazakar aile yapısına sahip olan kişilerin muhafazakar otelleri seçmesinin en büyük nedeni, İslami koşullar göz önünde bulundurularak hizmet vermelerinden dolayı kaynaklanmaktadır.

İslam’a Uygun Tatil Fırsatı

İslam dinini benimsemiş, Müslüman ailelerin yaşam şekli, giyiniş biçimi, yeme – içme alışkanlıkları, günlük aktiviteleri buna göre şekillenmektedir. Günlük yaşamlarında İslam’ın tavsiye ettiği şartlara uygun hareket etme hassasiyetini gösteren muhafazakar aileler, tatillerinde de bu koşullara uygun bir tatil geçirmeyi arzu etmektedir.

Birçok muhafazakar aile yapısı incelendiğinde hiç biri normal otellerde konaklamak istememektedir. Deniz ve havuzlarda kadın – erkek karışık olması İslam kurallarına aykırı olmasından dolayı bu hizmetten normal otellerde faydalanamamaktadır. Ayrıca yeme ve içme alışkanlıklarında helal olmasına, alkollü içecek sunulmamasına ve satılmamasına özen gösterdiklerinden bu konuda da zorluk çekmektedir. Öte yandan birçoğu sıradan otellerde ibadetlerini rahatlıkla gerçekleştirebilecekleri mekanların olmamasından da yakınmaktadır.

İslami otellerde tüm hizmetler, İslam koşullarına uygun biçimde tatilcilere sunulmaktadır. Kadın ve erkekler için ayrı alanlar, ibadet bölümleri, yeme ve içme hizmetlerinde helal sertifikası, İslam’a uygun eğlenceler gibi birçok konuda muhafazakar ailelerin aradıkları tatilleri onlara sunmaktadırlar. Böylece her geçen gün sayısı artan bu oteller, tatilciler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Muhafazakar aileler için bir otelin en önemli noktası “alkolsüz” olması olmaktadır. Çünkü kendileri tüketmeseler dahi alkolün satışının, servisinin yapıldığı mekanlardan alışveriş yapmanın, bu ortamda bulunmanın doğru olmadığına inanmaktadırlar. İslam’ın da bu yönde hassasiyet göstermesi nedeniyle tesettür otellerde tatilcilere “alkolsüz her şey dahil” seçeneği sunulmaktadır. Otel lokanta, kafe gibi alanlarında da hiçbir alkollü yiyecek – içeceğe yer verilmemektedir.

Muhafazakar Otel Hizmetleri

Daha önce muhafazakar tatil otellerinin birinde konaklamamış olan kişiler, bu otelleri merak etmektedir. Hizmet konusunda sıradan otellerden hiçbir farkı olmayan muhafazakar otellerin farkı, bay – bayan ayrı konseptleri nedeniyle kaynaklanmaktadır. Bay – bayan ayrı konseptli olması nedeniyle İslam’a uygun yaşam tarzını benimsemiş aileler tatillerinde aradıkları huzur, konfor ve rahatı bu otellerde yakalayabilmektedir.

  • Çocuk yüzme havuzları
  • Bay – bayan ayrı yüzme havuzu ve plajları
  • Restoran, kafe hizmetleri
  • Kapalı havuz, sauna, Türk hamamı hizmetleri
  • İslam’a uygun alkolsüz eğlence kulüpleri gibi muhafazakar otellerin sunduğu hizmetler uzayıp giden bir listeye sahiptir.

Muhafazakar Otel Konaklama Ücretleri

Her tatil otelinde olduğu gibi muhafazakar tatil otellerinde de konaklama ücretleri değişkenlik göstermektedir. Muhafazakar tatil otelleri içerisinde her aile bütçesine hitap eden otel seçenekleri bulunmaktadır. İnternette yer alan tatil sitelerinden tek tıkla görüntüleme imkanı sunulan muhafazakar tatil otelleri imkanları kişilere, fiyatlar ve oda özellikleri hakkında bilgi sahibi olma fırsatı sunmaktadır.

Otellerdeki oda seçenekleri ve sunulan hizmetler de konaklama ücretinin değişmesine neden olmaktadır. Örneğin, bir otelde “her şey dahil” konaklayan bir aile ile “yarı pansiyon” şeklinde konaklayan ailenin ödediği ücretler eşit olmamaktadır. Bu nedenle kişilerin tatil rezervasyonlarını yaptırırken bu gibi özelliklere de dikkat etmesi önemli olmaktadır.

Muhafazakar tatil otellerinde tatilcilere alkolsüz her şey dahil, alkolsüz 24 saat her şey dahil, yarım pansiyon konaklama gibi seçenekler sunulmaktadır. Kişiler kaç kişi, kaç gün, hangi odada konaklamak istediklerini seçtikten sonra bu seçeneklerden de birini seçmek zorundadır. Böylece ödeyecekleri ücret belirlenmektedir.

Eğer her şey dahil veya yarım pansiyon konaklama biçimlerinden hangisinin size en uygun olduğuna dair karar vermekte zorlanıyorsanız tatil için tercih ettiğiniz otelin hangi hizmetleri “her şey dahil” içerisinde hangi hizmetleri “ekstra ücretli” olarak sunduğunu incelemeniz gerekmektedir. Böylece ödeyeceğiniz ücretin içerisinde yer alan hizmetleri de öğrenme fırsatı yakalama şansınız olmaktadır.

En Ekonomik İslami Oteller

Tatil yapabilmek için kişilerin belli şartları oluşturması gerekmektedir. Öncelikle tatil için gerekli zamanın oluşması ne kadar önemliyse maddi durumunda buna elverişli olması o kadar önemlidir.

Tatile gitmek isteyen ailelerin otel seçiminde ücretler ilk bakılan unsur olmaktadır. Bu nedenle ucuz fiyata konaklama imkanı sağlayan muhafazakar oteller daha sık tercih edilmektedir. Eski zamanlarda, muhafazakar otellerin sayısının bir elin parmağını geçmeyecek kadar olduğu dönemlerde fiyatlar daha yüksekti. Ancak günümüzde her dönem muhafazakar otellerin sayısının artmasıyla doğan rekabet, otel fiyatlarını da doğrudan etkilemektedir. Bu rekabet sayesinde otel konaklama ücretlerini birçok otel daha alt sınırlara çekerek bütçelere hitap etmektedir.

Uygun fiyata ekonomik tatillerini muhafazakar otelde geçirmek isteyen ailelerin çeşitli yöntemlere başvurması gerekmektedir. Öncelikle bir tatili uygun fiyatlara getirmek için en büyük fırsat erken rezervasyon dönemini yakalamaktır. Erken rezervasyon döneminde neredeyse sezonda ödenecek ücretlerin yarı fiyatına tatili yapmak mümkün olmaktadır.

Erken rezervasyon dönemini kaçıran fakat yine de ekonomik tatil yapmak isteyen kişilerin ise bir süre beklemesi gerekmektedir. Mayıs – ağustos aylarında otellerde tatil sezonu hareketli geçmektedir. Bu dönemde otellerde yer bulmak bile oldukça zorken aynı zamanda konaklama ücretleri de zirve dönemini yaşamaktadır. Bu nedenle sezonun bitmesine yakın eylül – kasım ayları aralığında da otellerde uygun fiyata tatil yapmak mümkün hale gelmektedir.

Konaklama günlerinin seçimi de büyük önem taşımaktadır. Resmi ve dini tatiller gibi özel günlere denk gelen günlerde otel ücretleri yoğunluktan dolayı artmaktadır. Bu nedenle tatil döneminin bu dönemlere denk gelmemesine de dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir. Üstelik sizin için sadece konaklama önemliyse “her şey dahil” fırsatını seçmeniz gerekmemektedir. Otellerin yarı pansiyon seçeneğini seçerek tatilinizi daha ekonomik bir hale getirebilirsiniz.

Tatilde lüks aramayanlar ekonomik bir tatil için daha şanslı olmaktadır. Çünkü 5 yıldızlı gibi lüks otellerde konaklama bedeli daha çok artmaktadır. Ekonomik bir tatil isteyenlerin otel özelliklerine de bu nedenle dikkat etmesi gerekmektedir.

Muhafazakar Otel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muhafazakar otellerin sunduğu hizmetlere bakıldığında hepsinin neredeyse aynı hizmetleri verdiği görülmektedir. Otelin lüks durumuna göre bu hizmetler gelişip değişebilmektedir. Ancak hepsinde kadın ve erkeklere ayrı olarak sunulan havuz, plaj, hamam, sauna, masaj salonu gibi imkanlar tanınmaktadır.

Eğer tatiliniz için seçeceğiniz otellerde Türk hamamı, masaj hizmeti gibi özel hizmetlerinde bulunmasına önem veriyorsanız rezervasyon öncesinde bunun hakkında bilgi almayı, bu hizmetlerin ödeyeceğiniz ücrete mi dahil olduğunu yoksa ekstra ücretli olarak mı verildiğini öğrenmeyi unutmamanız gerekmektedir. keyifli bir tatil geçirmenin yolunun sizin isteklerinize tam anlamıyla yanıt veren bir otel seçiminden geçtiğini unutmamanız gerekmektedir.

 

WhatsApp chat
Secured By miniOrange