İslami Otellerde 2018 Erken Rezervasyon Dönemi Başladı

Erken Rezervasyon İle İslami Otellerde Tatil Fırsatı
Şubat 20, 2018
Muhafazakar Aile Tatili için İslami Oteller
Şubat 20, 2018

İslami Otellerde 2018 Erken Rezervasyon Dönemi Başladı

Yaz tatiline çıkma hayalini kuran aile ve kişiler için harekete geçmenin en doğru dönemi, erken rezervasyon dönemleri olarak görülmektedir. Çünkü erken rezervasyon dönemlerinde alınan tatiller neredeyse %50 daha uygun fiyatlara tatilcilere sunulmaktadır. İnternet siteleri, mesajla hatırlatma yapan tatil acenteleri sayesinde kişiler, erken rezervasyon dönemlerinden faydalanmak istiyorsa bu dönemleri atlamadan zamanında yakalama şansı bulmaktadır.

Muhafazakar aile yapısına hitap eden ve Türkiye’de birçok aile tarafından tercih edilirliği her geçen gün artış gösteren İslami otellerde de erken rezervasyon yaptırmak mümkündür. Eski zamanlarda kişiler çeşitli aksaklıkları planlayarak ve paralarının boşuna gitmesine önlemek adına tatil rezervasyonlarını, tatile çıkmadan 1 gün öncesinde gerçekleştirmekteydi. Ancak bu durum kişilerin tatil için yüksek ücretler ödemesine, kalmak istedikleri otellerde yer bulamamalarına yol açmaktadır. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmanın önemi Türkiye’de de son yıllarda anlaşılmakta ve tatile çıkmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Erken rezervasyon dönemleri, genellikle tatil sezonunun kapandığı, otellerin misafir açısından sakinleştiği Kasım – Aralık aylarında başlamaktadır. Kasım – Aralık aylarından o senenin yaz tatilini satın almak büyük maddi avantaj sağladığı için birçok kişiye cazip gelmektedir. İş veya başka sebepten dolayı izin konusunda sıkıntı yaşayan, istediği tarihte tatile çıkabileceği kesin olmayan kişilere erken rezervasyon da esneklik de sağlanmaktadır. Bu durum tatile çıkmak isteyenlerin “param yanar” korkusunu da dindirmektedir.

Erken Rezervasyonda Esneklik Hakkı

Türkiye’de erken rezervasyon uygulamasının yeni başladığı dönemlerde kış ayından ödediğiniz parayı herhangi bir sebepten dolayı yaz ayında tatil dönemi geldiğinde iptal ettirmek istediğinizde paranızı geri almanız mümkün olmamaktaydı. Sadece olağan üstü ve otel tarafından geçerli sayılan durumlarda kişilere ücretleri geri ödenmekteydi. Bu da kişilerin erken rezervasyona çekingen yaklaşmalarına neden olmaktaydı.

Zaman içerisinde verdiği hizmet kalitesini ve içeriğini ilerleten turizm acenteleri bu alanda da büyük gelişmeler kaydetti. Kişiler, istedikleri muhafazakar otellerden gerçekleştirdikleri erken rezervasyonu bazen hiç sebep göstermeksizin iptal edebilmekte ve ücretlerini geri alabilmektedir. Bu politika otel ve müşteri hizmetlerinin daha sağlıklı yürütülmesine, gerginliklerin yaşanmamasına da olanak sağlamaktadır.

Bu tip kaygıları olan kişilerin erken rezervasyon yaptırırken bu konuda mutlaka otel yetkililerinden bilgi alması gerekmektedir. Çünkü çoğu otelde bu iptalde geri ödeme politikası bazı otellerde geçerli olmamaktadır. Bu bilgi alındıktan sonra erken rezervasyona karar vermek daha garanti bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

Erken Al, Geç Öde Kampanyaları

Erken rezervasyon yaptırma kampanyalarında bazı otel ve tatil acenteleri kişilere çeşitli ödeme kolaylıkları da sağlamaktadır. Örneğin; kasım ayında gerçekleştirilen bir erken rezervasyonun ödemesine birkaç ay sonra başlama kolaylığı da sağlanmaktadır. Üstelik kredi kartı kullanan kişiler için çeşitli taksitlendirme hizmetleri de verilmektedir.

İnternetin yaygın olarak kullanılması birçok işlemi ve her konuda bilgi almayı daha kolay, hızlı bir hale getirmektedir. İnternet siteleri arasında en çok ziyaret edilen sitelerin başında tatil fırsatlarını sunan siteler yer almaktadır. Bu sitelerde aynı anda yüzlerce muhafazakar İslami tatil otelinin ücretlerini, erken rezervasyon dönemlerini, ödeme seçeneklerini ve hizmetlerine dair tüm bilgileri görüntülemek mümkün olmaktadır.

İnternet sitelerine giriş yapıldığında erken rezervasyon döneminde olan otellerden tek tıkla rezervasyon gerçekleştirilmektedir. Üstelik hafta sonunun bitmesini, mesai saatlerinin olmasını bekleme zorunluluğu bulunmadığından dolayı internet bağlantısının bulunduğu her yerden her an rezervasyonlar hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Muhafazakar otelleri de içerisinde kapsayan internet siteleri günde birçok ziyaretçi almaktadır. muhafazakar aile yapısına sahip aile ve kişilerin tatilini gerçekleştirmek istediği İslami otellerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Muhafazakar otellerde lüks ile kaliteli hizmeti bir arada bulabilen aileler aynı zamanda İslami şartlara hassasiyet gösterilmesinden dolayı evlerinin konforunu bu otellerde yakaladıklarını her fırsatta dile getirmektedir.

WhatsApp chat
Secured By miniOrange