Antalya’da Tesettürlü Tatil Yapabileceğiniz İslami Oteller

Tatilde Muhafazakar Otel Seçeneği Büyük İlgi Görüyor
Şubat 20, 2018
Muhafazakar İnsanların Tatil Tercihleri: İslami Oteller
Şubat 20, 2018

 

Antalya’da Tesettürlü Tatil Yapabileceğiniz İslami Oteller

Şehirlerdeki yaşayan insan sayısının her geçen gün artması, günlük beyin yorgunluğunu da daha fazla tetiklemektedir. Fiziksel yorgunluk, iş yoğunluğu ve bu şehir yaşamının stresi insanların dönem dönem tatillere kaçarak hem fiziksel hem zihinsel olarak dinlenmeye itmektedir. Her kesimden aile ve kişilerin ihtiyaç duydukları tatiller farklılık gösterebilmektedir.

Kişilerin yaşam standartlarına uygun olmayan bir otelde bir ay konaklamaları onlar için daha fazla stres ve zihin yorgunluğundan başka bir şey ifade etmezken, kendi yaşamlarına uygun bir otelde bir gün konaklamaları onları zinde hissettirebilmektedir. Bu nedenle tatilde otel seçimi hayati önem taşımaktadır.

Tatil İçin İdeal Otel Seçimi

Kimi aileler tatile çıkmadan önce konaklayacakları otellerin odalarından yemek menülerine kadar her detayını araştırırken kimilerinde ise “zaten sadece uyumak için kullanacağız” zihniyeti baş gösterebilmektedir. Ancak sadece uyku için bile olsa size uygun olmayan bir otel sizi maddi ve manevi yönden zora sokmaktadır. Bu nedenle otelin yapısını, hangi müşteri kitlesine hitap ettiğini, imkanlarını iyi araştırmak, buna göre bir seçim yapmak önemlidir.

Muhafazakar kadın ve erkeklerin inançlarına, yaşam stillerine en uygun hizmeti vermek için birbirleri ile yarışan muhafazakar oteller tesettürlü kadınlara ve İslami koşullara uygun bir yaşam sürdüren ailelere hitap etmektedir. Bu nedenle oda içerisinde bulunan dekorasyondan yemeklere, eğlenceden deniz – havuz hizmetlerine göre bu standartlarda hizmet vermeye dikkat edilmektedir.

Muhafazakar Otellerde Tatil

Ülkemiz için yeni yeni popülerleşen bu temalı oteller arasında yer alan muhafazakar otel, İslami inanışa uygun yaşam standartları bulunan aileler için tam bir kurtarıcı olmaktadır. Çünkü İslami şartlara bakıldığında alkolün tüketilmesi, aynı zamanda alkollü mekanlarda, alkol satan işletmelerde bulunulması uygun karşılanmamaktadır. Aynı zamanda kadın ve erkeklerin bazı mekanlarda aynı ortamda da bulunmaması gerekmektedir.

Sıradan otellerde erkeklerden daha çok tesettürlü kadınlar sıkıntı çekmektedir. Havuza veya denize girerken giydikleri kapalı mayo olarak bilinen haşemo nedeniyle tatillerinde diğer müşterilerle sorun yaşayan, rahatsız edici bakışlara maruz kalan kadınlar mevcuttur. İslami otellerde kadın ve erkeklere ayrı havuz, ayrı plaj ayrıldığı ve tüm herkesin aynı standartlarda, aynı İslami hassasiyetle hareket etmesinden dolayı özellikle tesettürlü kadınlar rahat etmektedir.

Muhafazakar ailelerin otelde vakit geçirdikleri ortamların uygunluğunun yanı sıra yiyecek ve içecek hizmetlerinin de tamamen helal olması gerekmektedir. Sıradan otellerde yabancı turist sayısının da çok olması nedeniyle yemeklerde İslam dünyasında tüketilmesi haram olan içecek ve etler kullanılabilmektedir. Üstelik İslami hassasiyetleri bulunan kişiler, helal kesim usullerine uygun olarak kesilmemiş etleri tüketmekte de çekingen davranmaktadır. Bu tür İslami şartları göz önünde bulundurarak hizmetlerini bu doğrultuda ayarlayan muhafazakar otellerin çoğunluğunda “helal sertifikası” bulunmaktadır. Böylece yemek hizmetlerinde de müşterilerine ayrıcalıklı, güvende hissettiren bir ortam sağlanmaktadır.

Antalya Muhafazakar Otel Listesi

Türkiye’de yaz ve kış aylarında en çok turisti misafir eden il denildiğinde ilk akıllara Antalya gelmektedir. Antalya, şehrin büyüleyici doğası, tarihi turistik bölgeleri, denizi, havası, güneşi ve eşsiz otelleri ile turistlerin tatil için sıklıkla tercih ettiği bir il olarak bilinmektedir. Antalya’da aynı zamanda yılın her mevsiminde ılıman hava koşulları tercih edilirliğini de artırmaktadır.

Akdeniz’in incisi lakabı ile de gözde tatil merkezlerinden olduğunu bir kez daha vurgulayan Antalya’da sayısız otel bulunmaktadır. Bunların içerisinde muhafazakar kesimlere uygun olarak hizmet veren İslami tesettür otellerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Muhafazakar otellerde A’DAN Z’YE tüm hizmetler İslami şartlara uygun olarak ayarlanmaktadır.

Konaklama hizmetlerinde ibadet alanları, odalarda İslami ihtiyaçları karşılayacak şekilde düzen ve mimari, mini bar içerisinde İslam’a uygun ikramlıklar, eğlence hizmetlerinde muhafazakar aile yapısına hitap eden eğlenceler gibi tüm hizmetlerde kriter İslami şartlar olarak baz alınmaktadır.

Helal turizm sertifikası bulunan bu otellerde tüm hizmetlerden iç rahatlığı ile faydalanma imkanı yakalayan muhafazakar aileler, evlerine huzur ve mutlulukla dönmektedir. Müşteri memnuniyetini her şeyin önünde tutan anlayış benimseyen bu otellerde, tüm hizmetlerin kaliteleri de üst düzeylerde tutulmaktadır.

Yerli turistlerin daha sık tercih ettiği bu muhafazakar otellerde konaklayan misafirler kendilerini evinin rahatlığında hissetmektedir. Muhafazakar aileler incelendiğinde, tesettür otel konforunu bir kez tadan kişilerin, bu rahatlıktan vazgeçemedikleri ortaya çıkmaktadır.

Muhafazakar Oteller Konaklama Ücretleri

Tüm tatil yörelerine bakıldığında muhafazakar oteller bulmak mümkündür. Türkiye genelinde sayısı her geçen gün hızla artış gösteren bu muhafazakar oteller, hizmet kalitesini de geliştirerek en iyi olma çabalarına devam etmektedir. Muhafazakar otellerin ilk kurulmaya başlandığı yıllara bakıldığında fahiş fiyatlar dikkat çekmektedir. Sayısının az olması, bilinirliğinin daha az olması gibi sebeplerden dolayı ilk etapta yüksek fiyatlar görülse de günümüzde çok uyguna tatil yapmak mümkün olmaktadır.

Sayılarının hızla artması, muhafazakar otellerin arasındaki rekabeti de her geçen gün artırmaktadır. Böylece bu rekabet otel konaklama ücretlerine de yansımaktadır. Antalya iline bakıldığında her bütçeye uygun muhafazakar otel bulmak mümkündür. Bu nedenle her aile maddi ve manevi olarak kendisine hitap eden otellerde konaklama, tatil yapma imkanı yakalamaktadır.

Helal Her Şey Dahil Tatil İmkanı

Çok uygun fiyatlara her şey dahil tatil yapmak, muhafazakar otellerde mümkün olmaktadır. özellikle erken rezervasyon dönemlerini kaçırmayan, yakından takip eden tatilciler çok uygun indirimli fiyatlara tatillerini keyif içerisinde gerçekleştirebilmektedir.

İnternet sitelerinde tatil satın almak, indirimleri anında görüntülemek mümkün hale gelmektedir. Tatillerini uyguna satın almak, kampanyalardan faydalanmak isteyen tatilciler bu sitelerin sıkı takipçilerini oluşturmaktadır. İnternet sitelerinde kişilerin her ihtiyacına hitap eden otellerin konaklama ücretleri günlük olarak listelenmektedir.

Bu sitelere giriş yapıldığında kalınacak gün sayısı, kaç kişi konaklanacağı, her şey dahil veya ultra her şey dahil seçenekleri gibi tüm otelden talep edilen istekler seçildiğinde tatilin size ne kadara mal olacağı görüntülenmektedir. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen tatilciler bu sitelerden her an, her yerde tatillerini kolaylıkla satın alabilmektedir. Kış aylarından yaz aylarının tatilini satın almak oldukça uygun fiyata geldiğinden bu dönemlerde yoğunluklar yaşanmaktadır.

İnternetin tatil satın almak çok pratik ve rahat bir yöntem olsa da her internet alışverişinde olduğu gibi dikkatli olmakta fayda bulunmaktadır. Çünkü bazı kötü niyetli kişiler tarafından kurulmuş internet sitelerinde sahte tatil satışları yapılmaktadır. Kredi kartı ile ödeme yapılırken kişilerin bilgilerini kopyalayan bu dolandırıcılar, kişileri maddi olarak mağdur etmektedir. Bu nedenle sadece güvenilir, bilindik sitelerden tatil rezervasyonların gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Muhafazakar tatil otellerinden rezervasyon yaptırılırken seçilen oda türü ve tatil seçeneğine göre ücretler değişkenlik göstermektedir. Yarım pansiyon, her şey dahil, ultra her şey dahil gibi çeşitli konseptler sunan ve bunların yanı sıra odanın özelliklerine göre fiyat değişen otellerde daha ekonomik seçenekleri tercih ederek tatili daha ekonomik fiyatlara satın almak mümkün olmaktadır.

Erken rezervasyon yaptırmak sadece kişilere uygun fiyatlara tatil satın alma konusunda fayda sağlamamaktadır. Aynı zamanda kişiler, bu otellerden satın aldıkları erken rezervasyon sayesinde tatil döneminde yer bulma sıkıntısı yaşamamaktadır. Çünkü sezonun açıldığı dönemlerde muhafazakar tatil otellerinin odaları hızla dolmakta, birçok aile yer sıkıntısı yaşamaktadır.

 

WhatsApp chat
Secured By miniOrange