Antalya İslami Oteller ile Muhafazakar Tatil İmkanı

Muhafazakar İnsanların Tatil Tercihleri: İslami Oteller
Şubat 20, 2018

Antalya İslami Oteller ile Muhafazakar Tatil İmkanı

Türkiye’de tatil yöresi denildiğinde ilk akla gelen yerlerin başını çeken Antalya, Akdeniz’in de incisi olarak bilinmektedir. Yaz tatillerinde binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya’da her bütçeye ve her kesime hitap eden tatil otelleri de yer almaktadır. Pansiyon, apart, tatil köylerinin yanı sıra en sık tercih edilen tatil otelleri çeşitli müşteri kitlelerine hitap etmektedir.

Son yıllarda Türkiye genelinde sayıları giderek artan İslami otellerin başlıca tercih ettikleri bölgelerin de başında gelmektedir. Bu nedenle birçok muhafazakar yaşam biçimine sahip kişi ve aile, Antalya’da bulunan İslami otelleri merak etmektedir. Türkiye için yeni bir kavram olsa da İslami oteller hızla yaygınlaşmaktadır. Bu hızlı yaygınlaşma, tatilcilerin de dikkatini çekerek bu tarz mekanlarda tatillerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin de tercih ettiği oteller olarak bilinmektedir.

Neden İslami Otel?

İslami otellerin bu denli yaygın ve bilinir olmadığı dönemlerde, İslam dinine mensup, muhafazakar yaşam tarzını benimsemiş kişiler, tatil yapmakta zorluk çekiyorlardı. Birçok kişi ve aile İslam koşullarına uygun olmayan deniz, havuz hizmetleri, kadınlı – erkekli mekanlar, helal olup olmadığı bilinmeyen yiyecek ve içecek hizmetlerinden dolayı uzun yıllar tatil yapmadan geçiriyordu. Bazı aileler ise tatillerini doğada, deniz ve havuz olmadan, kendi yiyeceklerini kendileri hazırlayabilecekleri ortamlarda geçirmeyi tercih ediyordu.

Pansiyon kiralama gibi seçenekler ile tatil yapmak zorunda kalan bu kişiler özellikle kadınlar, mekan değiştirme veya evlerinden uzaklaşma imkanı yakalasalar da yine bulaşık, yemek, çamaşır gibi işlerini kendileri yaptıklarından yaptıkları tatillerde dinlenme ve konfor bulamamaktaydı. Bu durum İslami otellerin yaygınlaşması ile tamamen çözülmüş olmaktadır.

İslami otellerde her şey dahil tatil imkanı, 5 yıldızlı lüks otellerde konaklama fırsatı, tüm hizmetlerin İslam koşulları göz önünde bulundurularak planlanması muhafazakar yaşam tarzına sahip kişilere de gönüllerince tatil yapma imkanı sağlamaktadır.

En İyi Antalya İslami Oteller

İnsanlara tatil beklentileri sorulduğunda alınan ilk yanıt, evinin rahatlığını bulma olmaktadır. kişiler otellerin soğuk, resmi havalarından sıyrılıp evlerindeki iç huzuru ve konforu yakalayabilecekleri sıcak, samimi ve yaşam stiline uygun olan otellerde tatil günlerini geçirmeyi arzulamaktadır.

Sıradan otellerde alkollü içecek olması, deniz ve havuzun kadın – erkek karışık kullanılması muhafazakar aile yaşam tarzına uygun olmamaktadır. Bu nedenle İslami otellerde helal yiyecek ve içecekler, helal sertifikası olan yiyecekler ile hazırlanan yemekler, eğlence ve deniz, havuz hizmetlerinde İslam şartlarına uygunluk gibi bir anlayış uygulanmaktadır. Böylece muhafazakar kişiler, evlerinde sürdürdükleri yaşam stilleri ile otele rahatlıkla ayak uydurup tatillerini evlerinde gibi geçirme imkanı sağlamaktadır.

Antalya, tatil için en sık tercih edilen illerin başında gelmektedir. Çok sayıda İslami oteli Antalya sınırları içerisinde bulmak mümkündür. Deniz manzaralı, dağ manzaralı, denize sıfır gibi çeşitli otel seçenekleri bulunmaktadır. Kişiler kendi isteklerine uygun otel seçenekleri aynı zamanda bütçelerine de hitap etmesine özen göstermektedir.

İslami otellerde konaklama ücretleri değişkenlik göstermektedir. Odanın özelliği, konaklayan kişi sayısı, kaç gün konaklanacağı, otelin sunduğu hizmetler, otelin genel özellikleri gibi birçok özellik otelin konaklama ücretlerinin değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Aynı zamanda otellerde özel resmi tatil gibi günlerde konaklama, hafta sonları fiyat değişkenliklerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

İslami Otellerde Tatil İmkanları

Oteller, misafirlerini tatilleri boyunca rahat ettirmek, eğlendirmek için çeşitli imkanlar sağlamaktadır. İslami otellerde eğlencelerin de İslami usullere uygun olması önemlidir. Bu nedenle İslami otellerde kişilere İslam’a uygun eğlence ve ibadet alanları ile tatillerinde sosyal aktivitelere katılma imkanı sağlamaktadır.

Kişiler, otel tatillerinde en çok otel içine tıkılıp kalmaktan yakınmaktadır. Çünkü uzun süre konaklayan kişiler, otel dışında ili gezmek, tarihi turistik mekanlarda da vakit geçirmek istemektedir. Bazı İslami otellerde belirli günlerde tekne turu, şehir turu gibi turlarla kültürel aktiviteler yapılmaktadır. Rezervasyon yaptırmadan önce müşteri temsilcisi ile görüşerek bu tür etkinlikler hakkında bilgi almak mümkündür.

İnternet sitelerinde yüzlerce Antalya İslami oteli listelenmektedir. Çoğu kişi sadece otelin genel özellikleri, sunduğu hizmetler ve ücreti gibi noktalara bakarak otel seçimi yapmaktadır. Ancak otel seçiminde otelin konumuna bakmak, ulaşım imkanlarını öğrenmek de önemli olmaktadır. Özellikle kendi arabasıyla gitmeyi düşünmeyen kişiler bu konulara bakarak, otel çevresinde gezilecek görülecek mekanlar olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Otellere aracı ile gelmeyen misafirlerine çoğu İslami otel rent a car hizmeti de vermektedir. Eğer araç kiralamayı düşünüyorsanız bu konuda da bilgi almanız gerekmektedir. Çünkü oteller, dışarıdaki rent a car firmalarına göre daha uyguna kiralama fırsatı tatilcilere sunmaktadır.

İslami Otel Tatil Dönemleri

Tatil denildiğinde çoğu kişi yaz aylarını tercih etmektedir. Ancak yılın 4 mevsimi tatil yapmak mümkündür. İslami oteller en yoğun dönemlerini yaz aylarında yaşasa da yılın diğer aylarında da hizmet vermektedir. Kış aylarında denize girmek mümkün olmasa da otel içerisinde yer alan hamam, sauna, kapalı havuz ve diğer aktivite merkezlerinden faydalanmak mümkündür.

Yaz aylarında tatile gitmeye fırsat bulamayanlar, kışın düğün yapıp balayı için yer aralayanlar, turizm sektöründe tam bir lokomotif görevi üstlenen ve kış aylarında dahi diğer illere göre daha yumuşak hava koşullarına sahip olan Antalya’ya tatile gitmeyi tercih etmektedir. Yağış ve hava koşulları bakımından ılıman bir kış ayı yaşandığı için kışları da otelde rezervasyon yaptırıp keyifli bir kış tatili geçirmek mümkündür.

Kış turizminin yaygın olmadığı Antalya’da eğer kışın bir İslami otele gitmeyi düşünüyorsanız şehri sakinken gezme fırsatı bulabilir, tenha sahillerde baş başa sevdiklerinizle yürüyüşler yapabilir, otelin sunduğu etkinliklere katılarak İslami koşullara uygun keyifli vakit geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

WhatsApp chat
Secured By miniOrange